הכנה מנטלית להיריון

המונח הכנה מנטלית עוסק באסטרטגיות שונות בהן אנו נוקטים על מנת להכין עצמנו להתמודדות עם מצבים הכרוכים ברמות לחץ שונות כמו בעת התמודדות עם מצב בריאותי (כגון טיפולי פוריות או מחלות אחרות)

מחקרים רבים מעידים על כך שיכולת התפקוד במצבי לחץ ואתגרים שונים , תלויה ברמות הלחץ בהן אנו מצויים לפני ובזמןהאירוע וברמת המוכנות המנטלית שלנו. מכאן שההתמודדות עם ליקויי פוריות ,טיפולי הפוריות ואו כישלונות חוזרים בהשגת היריון או השגת היריון תקין, כרוכה בלחץ נפשי רב ,המשפיע על התפקוד היום יומי ,הזוגיות ומערכת חיסונית של שני בני הזוג. ישנה חשיבות נכרת לתהליכי ההכנה המנטלית שיאפשרו התמודדות ותפקוד מיטבי של שני בני הזוג. מחקרים רבים הוכיחו ,ללא ספק שהכנה מנטלית נכונה, מאפשרת ומזרזת השגת המטרה: ילד בריא ,הביתה

במסגרת תהליך ההכנה מושם דגש, לצד הקניית ידע, על יצירת אסטרטגיות התמודדות מגוונות , וויסות רמות לחץ פיזיולוגיות, שינוי דפוסי חשיבה, עבודה קוגניטיבית ושימוש בדמיון מודרך, ויצירת איזון נפשי ופיזי במצבים משתנים הכרוכים בחוסר שליטה ולחץ.

העבודה הינה פרטנית ,מול מטופלת או זוג ומאפשרת איזון נכון אשר במקביל לתהליך הטיפול משפר את סיכויי ההצלחה ו"שומר" בפני פגיעה בזוגיות. שימוש בתהליכי הכנה מנטלית נהוגים גם בתחומים אחרים כמו: לקראת כניסה לצבא, הכנה מנטלית לספורטאים, הכנה מנטלית לפני בחינות, הכנה מנטלית לקראת לידה או מצבים רפואיים שונים, הכנה מנטלית למנהלים, וכדומה.

לעיתים הקושי להרות מהווה מקור למשבר ותסכול. יעוץ הדרכה ותמיכה מאפשרים לקבל כלים להתמודדות עם הקשיים שבדרך.

מנסיוני נוכחתי שייעוץ מקצועי וליווי רגשי מפחיתים את הבלבול ואת תחושת הבדידיות ומאפשרים התמודדות מנצחת עם הטיפולים. אני מזמינה אתכם להתקשר אלי או להשאיר פרטים באתר, אחזור עליכם ויחד נבחן  במה ניתן להקל על המסע שלפניכם.

אימון לפוריות – התנהלות המאפשרת לצלוח את תקופת הטיפולים.

עפרה ליאור, MS.c מדעי החיים , מאמנת אישית 

בעלת תואר שני בביוכימיה עם התמחות באמבריולוגיה. ניסיון רב כאמבריולוגית במעבדה להפריה חוץ גופית וכמנהלת מכון לפוריות. מזה שנים מלווה ומאמנת מטופלות ומטופלים במהלך טיפולי פוריות.

תהליך האימון מאפשר להתייחס לסוגיות אלו ומקנה כלים 

להתנהלות אפקטיבית יותר בין העבודה והטיפולים.
לניהול יחסים בינאישיים בבית ובעבודה.
לניהול הזמן ביעילות במשימות הבית העבודה והטיפול.
ליצירת סדרי עדיפויות מה  חשוב ומה דחוף.
ולחיזוק הביטחון העצמי בסביבת העבודה והמשפחה.
                 
כלים אלו ישארו וישרתו אתכם גם לאחר הטיפולים. 

 

שאלות רבות מעסיקות ומטרידות מטופלים במהלך טיפולי הפוריות

איך לעבור את הטיפולים מבלי לוותר על האתגר המקצועי?
איך להיות ברגיעה בטיפולים למרות הלחץ בעסק?
וכיצד חושבים חיובית לצד קשיי העבודה והטיפול?
איך מתמודדים עם ההשמנה?
והאם לשתף בקשיי הטיפול חברים או קולגות לעבודה ועד כמה?  

                 
 

איתכם לאורך כל הדרך 073-7842-434


ליצירת קשר התקשרו או השאירו פרטים
 
 

חייגו אלינו